KONST / Litografier / Färglitografi 7585075
*
nr 758 5075
Evy Låås
(1923-1999), Sverige
Färglitografi , Evy Låås (1923-1999), 1975, 168/225, Interiör, motivets mått: 55x60
Evy Låås, född 1923, död 1999, svensk målare, tecknare och författare.
Följerätt
Utrop:
600 kr
Såld:
350 kr
Sista tid för bud online:
måndag 14 maj 2012
kl 19:44:59
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
11/5 21:31:42
1
150 kr
12/5 19:37:19
2
300 kr
14/5 19:06:06
3
Vinnande bud
- Specialauktion
- Konstnär/Designer
Evy Låås
Evy Låås, född 1923, död 1999, svensk målare, tecknare och författare.
Läs mer om Evy Låås
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: evy låås färglitografi grafik interiör litografi litografier litografiskt blad svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
2050 Oljemålning
Evy Låås (1923-1999), Sverige. Signerad, kvinnopor..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 19:54
*
Evy Låås
Evy Låås, född 1923, död 1999, svensk målare, tecknare och författare.
Läs mer om Evy Låås
nr 758 5075
Evy Låås
(1923-1999), Sverige
Färglitografi , Evy Låås (1923-1999), 1975, 168/225, Interiör, motivets mått: 55x60
Evy Låås, född 1923, död 1999, svensk målare, tecknare och författare.
Följerätt | |
---|---|
Utrop: | 600 kr |
Såld: | 350 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 14 maj 2012 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
11/5 21:31:42 | 1 | 150 kr |
12/5 19:37:19 | 2 | 300 kr |
14/5 19:06:06 | 3 | Vinnande bud |
- Specialauktion
- Konstnär/Designer
Evy Låås
Evy Låås, född 1923, död 1999, svensk mÃ¥lare, tecknare och författare.Läs mer om Evy Låås
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: evy låås färglitografi grafik interiör litografi litografier litografiskt blad svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
2050 Oljemålning
Evy Låås (1923-1999), Sverige. Signerad, kvinnopor..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 19:54